MM-kisainfo

Oheistapahtumat

Luokkaretket

Palvelut ja tuotteet

Yhteisty�kumppanit

Yhteystiedot

Hallitus

 

Ty�&talousvaliokunta

 

Neuvottelukunta

 

Partnerit

 

Uutiset

Media

Kuvapankki

Matkailu-info

Koulutusnetti

   
 

Yhteystiedot

Skills Finland ry

Asemamiehenkatu 4,    kartta
00520 Helsinki
Puh. +358 9 8689 680
Fax +358 9 8689 6818
E-mail: skills@skillsfinland.com

Acrobat-lataussymboli Yhteystiedot (662 kt)

 

Johto
Eija Alhoj�rvi

Eija Alhoj�rvi
Toiminnanjohtaja, WSC 2005 p��sihteeri
Puh. +358 9 8689 6820
Gsm +358 40 820 0126
E-mail: eija.alhojarvi@skillsfinland.com

  • toimiston esimies
Maria Atzmon

Maria Atzmon
Johdon assistentti
Puh. +358 9 8689 6810
Gsm +358 50 569 5977
E-mail: maria.atzmon@skillsfinland.com

  • Global Skills Villagen st�ndimyynti

 

 

Taru V��rti

Taru V��rti
Johdon assistentti
Gsm +358 50 563 6680
E-mail: taru.vaarti@skillsfinland.com

  • toiminnanjohtajan assistentti
  • PR ja hospitality
Kilpailuvalmistelut
Hannu Immonen

Hannu Immonen
Tekniikkap��llikk�, WSC 2005 varap��sihteeri
Gsm +358 50 594 8260
E-mail: hannu.immonen@skillsfinland.com

  • kilpailulajien toteutus ja rakentaminen
  • logistiikka, IT ja turvallisuus
  • koneet, laitteet ja materiaalit

 

Jussi Karlsson

Jussi Karlsson
Logistiikkap��llikk�
Gsm +358 50 564 1612
E-mail: jussi.karlsson@skillsfinland.com

  • tavaralogistiikka
Jaakko Pekkala

Jaakko Pekkala
Tekniikkap��llikk�
Puh. +358 9 8689 6815
Gsm +358 40 837 9487
E-mail: jaakko.pekkala@skillsfinland.com

  • kilpailujen koneet

 

 

Immo Pylv�nen

Immo Pylv�nen
Valmennusp��llikk�
Kouvolan seudun ammattiopisto
ammattikoulu Kouvola,
PL 43 (Utinkatu 44-48), 45201 Kouvola
Gsm +358 40 845 9996
E-mail: immo.pylvanen@ksao.fi

  • Huippuvalmennuksen koordinointi
  • WorldSkills 2005 LVI-vastaava
Jorma Sihvonen

Jorma Sihvonen
Turvallisuusp��llikk�
Gsm: +358 40 868 0750
E-mail: jorma.sihvonen@sedu.fi

  • kilpailun yleisen turvallisuuden koordinointi
Heikki Kokkonen

Heikki Kokkonen
CAD-koordinaattori
Gsm +358 400 434 150
E-mail: heikki.kokkonen@skillsfinland.com

  • lajien pohjapiirrokset
Riikka Ruotsala

Riikka Ruotsala
Projektip��llikk� (Ty�turvallisuusprojekti)
Puh. +358 9 8689 6822
E-mail: riikka.ruotsala@skillsfinland.com

  • kilpailulajien ty�turvallisuuden kehitt�minen
  • ty�turvallisuuden tukiryhm�
  • ty�turvallisuusohjeistuksen koordinointi
Tapahtumat ja majoitus
Sirpa Nuutinen

Sirpa Nuutinen
Tapahtumap��llikk�
Puh. +358 9 8689 6819
Gsm +358 400 633 568
E-mail: sirpa.nuutinen@skillsfinland.com

  • avajaiset, p��tt�j�iset
  • majoitus, ruokailut, retket
  • tervetulojuhlat
  • oppaat 

 

Pipsa Kirjavainen

Pipsa Kirjavainen
Tapahtuma-assistentti
Gsm +358 50 407 1522
E-mail: pipsa.kirjavainen@skillsfinland.com

  • avajaiset, p��tt�j�iset
  • majoitus, ruokailut, retket
  • tervetulojuhlat
  • oppaat 

 

Vesa Ruotonen

Vesa Ruotonen
Tuottaja
Gsm +358 40 532 3415
E-mail: vesa.ruotonen@lahtievents.com

  • avajaiset ja p��tt�j�iset
Yrj� Iskala

Yrj� Iskala
Kuljetusp��llikk�
Gsm +358 40 849 1809
E-mail: yrjo.iskala@bussiring.fi

  • henkil�kuljetusten suunnittelu ja koordinointi
Viestint� ja markkinointi
Markku Lahtinen

Markku Lahtinen
Viestint�p��llikk�
Puh. +358 9 8689 6811
Gsm +358 50 571 3564
E-mail: markku.lahtinen@skillsfinland.com

  • viestinn�n ja markkinoinnin koordinointi
  • kouluyhteisty�, luokkaretket
Tiina Meklin

Tiina Meklin
Tiedottaja
Puh. +358 9 8689 6823
Gsm +358 50 522 3145
E-mail: tiina.meklin@skillsfinland.com

  • sis�inen tiedotus ja viestint�
  • WorldSkills 2005 Newsletter
  • WorldSkills 2005 internet-sivut
Matti Kauppinen

Matti Kauppinen
Koulukoordinaattori
Puh. +358 9 8689 6812
Gsm +358 50 538 6461
E-mail: matti.kauppinen@skillsfinland.com

  • luokka- ja opintoretket
  • reppupaketit
Talous ja yritysyhteisty�
Henri Nordenswan

Henri Nordenswan
Hallinto -ja talousp��llikk�
Puh. +358 9 8689 6813
Gsm +358 50 531 9171
E-mail: henri.nordenswan@skillsfinland.com

  • talous ja hallinto
  • sopimukset
  • akkreditointi ja kisatoimistot
  • yritysyhteisty� ja markkinointi
Muu henkil�st�
Janne Kosonen

Janne Kosonen
Harjoittelija, Siviilipalvelusmies
Puh. +358 9 8689 6816
E-mail: janne.kosonen@skillsfinland.com

  • yleiset toimistoteht�v�t
Laura Laakkonen

Laura Laakkonen
Projektity�ntekij� (Ty�turvallisuusprojekti)
Puh. +358 9 8689 6825
E-mail: laura.laakkonen@skillsfinland.com

  • Ty�turvallisuuden Taitopassi
Kati Lundgren

Kati Lundgren
Projektip��llikk� (HUVA II -projekti)
Puh. +358 9 8689 6814
Gsm +358 50 572 7771
E-mail: kati.lundgren@skillsfinland.com

  • HUVA-jatkoprojektin hallinto ja kehitt�minen
  • Suomen maajoukkue
  • Global Skills Village -yhteyshenkil�
Esa L�hteenaro

Esa L�hteenaro
PL 303 (Pohjolankatu 23),
53101 Lappeenranta
Puh. +358 20 4966 619
Gsm +358 40 589 1732
Fax +358 20 4966 580
E-mail: esa.lahteenaro@scp.fi

  • yritysyhteisty�
  • Taitaja-koordinaattori
  • Taitaja 9 -projektip��llikk�
Sinikka Nieminen

Sinikka Nieminen
Projektisihteeri (HUVA II -projekti)
Puh. +358 9 8689 6824
Gsm +358 50 523 9696
E-mail: sinikka.nieminen@skillsfinland.com

  • ESR-seuranta
  • ESR-asiakirjat
Heikki Saarinen

Heikki Saarinen
Projektip��llikk� (AKVA II -projekti)
Korkeakoulunkatu 6, PL 182,
13101 H�meenlinna
Puh. +358 3 646 3314
Gsm +358 40 530 0392
E-mail: heikki.saarinen@hamk.fi

  • kilpailuj�rjest�jien koulutus

 

Piia Virtanen

Piia Virtanen
IT-suunnittelija
Puh. +358 9 8689 6817
Gsm +358 400 613 518
E-mail: piia.virtanen@skillsfinland.com

  • verkko- ja PC-tuki
  • WorldSkills 2005 Helsinki -assistentti

back up Print

Updated 22.2.2005  � 2004 Skills Finland ry

Solinet SiteManager